Anonymní pomoc – projekt E-clinic

E-clinic z.ú. (www.ecinstitut.cz) ve spolupráci s Centrem sociálních služeb Praha, odd. Pražské centrum primární prevence (www.prevence-praha.cz) a ROS (Norsko, www.nettros.no), získala v rámci Norských fondů 2015/2017 grant na vývoj tohoto programu.  Navazujeme na přechozí evropský projekt ProYouth. Odborná garance prof. MUDr. Hana Papežová, Csc., přední odbornice na léčbu poruch příjmu potravy.
Portál obsahuje odborné i populárně-naučné informace o poruchách příjmu potravy, svépomocné materiály (např. manuál obnovení normálního jídelního režimu při přejídání), informace o léčbě a kontakty, postupy pro učitele (kompetence školy, doporučení pro výběr preventivního programu), postupy pro rodiče. Na stránkách najdete i populární články na dané téma, např. rozhovor se spisovatelem Michalem Viewegem.
Na webu využijte možnost  anonymně chatovat s klinickou psycholožkou se specializací na poruchy příjmu potravy Mgr. Terezou Śtěpánkovou.
Novinkou jsou také chaty pro rodiče, partnery a blízké těch, kteří poruchami příjmu potravy trpí, které vede Mgr. Jana Tomanová, PhD., psycholožka s dlouholetou praxí v léčbě pacientů s poruchou příjmu potravy a specialistka na rodinnou a partnerskou psychoterapii. Dotazy ohledně jídelníčku a zdravého stravování můžete na diskuzním fóru i chatech pokládat Jitce Hrubé, nutriční terapeutce z Centra poruch příjmu potravy VFN. Vše je anonymní a zdarma.

Psychoterapeutická skupina v Brně

Ukončili jste nebo budete končit lůžkovou léčbu mentální anorexie či bulimie? Nebo jste úplně na počátku touhy vymanit se problémům s jídlem? Chcete se chránit před dalším bludným kruhem boje s jídlem? Toužíte si dát šanci na zdraví a energii do života? Potřebuje oporu a podporu v úsilí žít svůj život bez problémů s jídlem?

Nabízím vám 10-měsíční komplexní psychoterapeutický cyklus léčby speciálně zaměřené na pomoc ženám a mužům s poruchou příjmu potravy

O.S. Anabell

Kontaktní centrum Anabell Praha nabízí pomoc a podporu osobám s poruchou příjmu potravy (mentální anorexií, mentální bulimií a záchvatovitým přejídáním) a jejich blízkým. Účelem této pomoci a podpory je společné hledání cesty k plnohodnotnému životu bez poruchy příjmu potravy.

Vícerodinná terapie

psychoterapeutická skupinaV Praze se bude otevírat další cyklus vícerodinné terapie, moderního přístupu, který se k nám dostal před lety z Anglie.

Termíny Vícerodinné terapie v roce 2017 :
7.4.
28.4.
19.5.
a v září 2017
vždy od 10-16 hodin.
Terapie probíhá v sídle E-Clinic na Praze 3, Olšanská 7.
Rodiny, které mají zájem o Vícerodinnou terapii mohou kontaktovat Marii Zlesakovou
email: marie.zlesakova@seznam.cz, tel: 602 20 99 51

Více si můžete o tomto přístupu přečíst v článku.

Další aktuální informace o projektu najdete zde.

Ambulantní psychoterapie v centru PSYCHOTERAPIE ANDĚL

Psychologové a psychoterapeuti s dlouhodobou praxí nabízejí psychoterapii lidem s mentální anorexií, bulimií a psychogenním přejídání. Při léčbě volíme postupy adekvátně k věku nemocného a fázi onemocnění, nabízíme též nutriční poradenství a spolupráci s dalšími odborníky – lékaři. Také nabízíme práci s celou rodinou (rodinnou terapii), která je velmi účinná u nemocných dětí a dospívajících.

Doléčovací skupina

Edukativni skupiny jsou urceny pro pacienty programu PPP v prvnim roce po ukonceni hospitalizace. Skup. program je zamereny na jidelni problematiku, pohybovy a pracovni rezim a problematicke zpusoby kontroly prijmu potravy v konkretnich souvislostech kazdodenniho zivota v prubehu rekonvalescence. Byvalym pacientum programu pro PPP ma umoznit snazsi navrat do zivota, k ‚bezpecnym‘ postojum a zvyklostem. Navstevy edukativnich skupin nenahrazuji systematickou ambulantni psychiatrickou nebo psychologickou peci.

Intenzivní léčba ppp formou stacionáře či hospitalizace

Specializované oddělení pro léčbu poruch příjmu potravy na psychiatrické klinice nabízí intenzivní léčbu pro alespoň částečně motivované nemocné. Odborný tým má dlouholeté zkušenosti s léčbou mentální anorexie, bulimie i psychogenního přejídání.

Klub pro pacienty a zájemce o léčbu ppp

Informační setkání za účasti odborníků a pacientek, které léčbou aktuálně prochází, nebo ji v nedávné době úspěšně ukončily. Možnost nezávazné konzultace obtíží spojených s jídelním chováním, doporučení k odpovídající komplexní individualizované péči.