Aktuálně je na stránce zobrazeno 25 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13883
      admin
      Správce

      3Zde se můžete poděli o své zkušenosti s psychogenním přejídáním – u sebe, svých blízkých či ve svém okolí.

    • #14342
      Vendy
      Účastník

      Ahoj holky, jsem překvapená, že tu ještě není žádný příspěvek, ale třeba se ke mně někdo přidáte. Já trpím záchvatovitým přejídáním už asi 3 roky. Dovedla jsem se k němu sama a teď nevím, jak z toho ven a hledám partačku, která by mi i sobě denně věnovala pár minut na podporu, uvedení jídleníčku a pokec.
      Muj problém je klasický, mam trošku nervy a jdu a sním vše, na co narazím – čokolády, sušenky, zmrzlinu, chleba, nugetu.. čím nezdravé, tím lépe. Pak si to vyčítám, je mi zle a hlavně přibírám. A vítě co? Mně už to nebaví, takže budu ráda, když si tady se mnou někdo bude psát a navzájem se podpoříme. Těším se

      • #14343
        Donny
        Účastník

        Ahoj Vendy. Nevím, jak hluboko v tom jsi, ale pravděpodobně bychom našly společnou řeč. Kdybys chtěla prohodit pár slov, hoď nějaký kontakt.

      • #14355
        Beruska123
        Účastník

        Ahoj holky,
        taky bych se s váma ráda pobavila 🙂 Nejdou tu posílat i osobní zprávy? Nechci uvádět svůj kontakt veřejně.

    • #14354
      Beruska123
      Účastník

      Ahoj holky,
      taky bych se s váma ráda pobavila 🙂

    • #14358
      yollikaa
      Účastník

      ahoj, bohužel se musím přiznat, že i já mám tento problém. Můžeme rozvinout diskuzi …

    • #14359
      Beruska123
      Účastník

      Tak nechcete založit nějakou tajnou skupinu, třeba na facebooku?

    • #14361
      pawla
      Účastník

      Dneska (teda spíš včera) jsem po dvou dnech, kdy jsem se vydržela nepřejíst, zase podlehla a od toho, jak je mi blbě, nemůžu ani spát… tak tady asi od půlnoci čtu články o přejídání na netu a konečně jsem narazila na diskuzi. Potřebuji podporu, popovídat si o tom s někým, protože kdo to nezažil/neprožívá, nepochopí.
      Skupina na facebooku by byla ideální, tam jsem pořád 😀

    • #14364
      Krista
      Účastník

      Ahojte holky 🙂 neni tomu dlouho co trpim prejidanim ale už teď se vtom úplné topim. Potřebovala bych pomoc a ne malou prejidam se strašné moc a jim strašné moc rychle a hlavně sladké a masné veci . Aj když se mi z toho úplné blbe mám křeče a všechno to okolo neumím přestat . V poslední době jsem jsem už aj probrala nejmíň čtyři kýla a jestli to tak půjde dal tak fakt nevim … Mám slzy v očích ale vim ze mi to nepomůže
      Mám blog když tam přijdete a napisete mi věřím že nato nějak prijdem vim že to nepůjde ze dne naden ale aspoň budem spolu a pomuzem si! http://jakpirko.blogspot.cz

    • #14365
      Beruska123
      Účastník

      Ahoj Kristo,
      koukala jsem na tvůj blok, ale bohužel můj problém je jiný. Ty se přejídáš kvůli tomu, že hladovíš a snažíš se zhubnout, omdléváš hlady a potom je logické, že se přejíš. Doplňuješ si tak energii za jídlo, které bys stejně snědla, ale ne najednou.
      Já se však přejídám jen tak, i několikrát denně. Jakmile začnu jíst, tak nemůžu přestat. A je mi skoro jedno co. Hlavně teda sladké. Takhle už se to táhne skoro celý rok, za rok jsem přibrala 6 kg a jsem naprosto zhnusená sama ze sebe, že nemám žádnou vůli. A hlavně to nepřestává. Kalhoty, které mi byly před dvěma týdny už zase neobléknu. Mám za rok 2 velikosti větší oblečení. O víkendu jsem šla do své skříně a 3/4 věcí vyházela, protože už nic z toho neobleču :-/ Moc bych to chtěla zhodit zpátky a mít zase hezkou postavu jako dříve, ale nevím..raději se najím než nejím 🙁
      Myslím, že se jídlem prostě uklidňuju když mám stres nebo nevím co dělat. Nejhorší je to, když sedím u PC nebo už mám zažité takové situace, že to chci :-/
      A musím říct, že když se přejím a je mi špatně, tak nikdy nezvracím, k tomu mám odpor.

      • #14366
        pawla
        Účastník

        Já přibrala asi 8 kg za měsíc… Taky nehladovím, stravuju se úplně normálně. A jím pořád. Ať mám dobrou náladu, nebo špatnou. Ať jsem zaměstnaná, nebo se nudím. Prostě musím pořád něco žvýkat, pořád něco cítit v puse… Před pár dny jsem se přejedla asi nejpozději, co se mi kdy povedlo – okolo jedenácté večer. Bylo mi tak blbě, že se mi chtělo zvracet dokonce i při ležení v posteli. A proto jsem šla spát až po 3. hodině ráno, jakmile to „slehlo“, přestože jsem vstávala asi v půl 6… Šílené, to nutkání prostě nejde překonat, když přijde. Ale my se ho prostě zbavíme!!! 😉

    • #14367
      Beruska123
      Účastník

      Ahoj Pawlo,
      8 kg za měsíc je fakt hodně 🙁 Já jsem celkově, co mě to trápí asi 2 roky přibrala 10 kg a nemůžu se na sebe vůbec dívat. Vím, že nadváhu nemám, ale pořád si pamatuju, jak jsem vypadala předtím 🙁
      Tento týden jsem si zkusila napsat jídelníček a pojedu podle něho, ale musím přiznat, že to nutkání je úplně hrozné. Třeba snídaně. Většinou nesnídám, protože je mi dopoledne ještě špatně od včerejšího večera, ale když potom začnu jíst, je strašné umění přestat.
      Minulý týden jsem se přejedla už na snídani (a nebylo to poprvé), prostě jsem si se snídaní zároveň dala oběd i svačinu, možná i večeři. Potom nejím až do večera a večer si chci dát něco normálního malého a stane se to znovu.

      Chtěla jsem se vás holky zeptat, jestli se přejídáte taky jenom když jste sami a nikdo o tom neví nebo klidně v něčí přítomnosti? Mě je hrozně nepříjemné společné stolování. Vyhýbám se tomu a raději si jídlo odnáším do svého pokoje, ale na druhou stranu vím, že je to špatně.
      Ale stejně když sním jídlo s ostatními, tak potom honem hledám další a další sladkosti.

    • #14368
      pawla
      Účastník

      Já taky nadváhu nemám, mám normální postavu, prostě akorát… jen z toho přežívání se strašně nafouknuté břicho. Vím, že když se mi podaří se toho zbavit, bude to v pohodě. Ale zbav se toho, když to nejde! 🙁
      A můžu se zeptat, jak si ten jídelníček skládáš? Máš nějaký cíl, jak by měl vypadat…? Já si totiž taky zkouším skládat jídelníček (pomocí kaloricketabulky), ale zadaří se tak 2 dny a přijde to znovu… Co se týče snídaní, snídám každý den. Nemůžu bez toho být a i když se totálně přežeru těsně před spaním, tak mám stejně ráno strašný hlad.

      Já se obvykle nejvíc přejím, když jsou třeba rodiče vedle v místnosti. Podle mě to slyší, jak pořád otevírám ledničku, něčím šustím, něco žvýkám… a nebo to nevnímají, nevím. Ale není pro mě problém se přežrat i normálně před lidmi, na oslavách a tak. Ale to bych asi neoznačovala za ZP, to je spíš nenažranost a chutě 😀 Ale vyloženě ZP spíš sama…

    • #14369
      Beruska123
      Účastník

      Jídelníček jsem si napsala z věcí, které mám doma, abych nemusela chodit nakupovat a zbytečně si nekupovala věci, které potom ihned všechny sním 🙁
      Ale dneska jsem to už zase nevydržela, ach jo. Je mi ze sebe na nic…Včera jsem se dojídala po večeři těstovinama (300g) , to ještě beru, ale sladkosti, to je fakt špatně. Dokud si to sladké, o kterém vím nevezmu, tak na něj musím myslet, je to fakt děsné!

      Počítat kalorie nebo tak, na to jsem moc líná, já se raději nekoukám, nechci to vědět, to by snad bylo ještě horší. Snažím se si kupovat zdravější věci, to však neplatí u sladkostí. Ty jsou stejně všechny špatné. Takže je to jedno jestli si dám suchou sušenku a nebo oříškovou čokoládu. Jasně, kalorický rozdíl tam je, ale zase si na tom nepochutnám a potom se stejně dojím něčím lepším.

      Ale jestli je na internetu něco jídelníček na celý den, že si tam zadáš jídlo co chceš jíst a ono ti to všechno spočítá, tak to by se mi líbilo. Myslím, že jsem jednou takové stránky objevila, ale už si to nepamatuju 🙁

    • #14370
      pawla
      Účastník

      No my toho doma moc nemáme, co by mi vyhovovalo a co bych nemusela složitě připravovat, proto se moje jídlo pořád motá okolo knackebrotů, hořčice, eidamu, ovesných vloček, jogurtů, vajíček… občas rybu z konzervy. Moc toho není (samozřejmě nepočítám hlavní jídlo a taky na snídani to často rozšířím, ale svačiny pořád na stejný způsob :-/ a už mě to nebaví :D).
      A sladkosti… ani mi nemluv. Jednou okusíš a je zle. A je mi jedno, co to je. Sice miluju téměř všechno sladké, ale když na mě přijde ZP, tak sežeru i to, co mi moc nechutná. A není to malá porce.
      A podle jídelníčků na netu jsem se taky chtěla kdysi řídit, ale jsou tam ingredience, co nemám šanci sehnat a navíc každý je individuální a jednotný jídelníček by neměl smysl 🙂

    • #14371
      kacudek
      Účastník

      A můžu se zeptat, jak vypadá to vaše přejídání? Kolik to je jídla? Taky mám pocit, že se hrozně přejídám!!!

    • #14372
      pawla
      Účastník

      Co se mi tak vybaví jeden přežírací den (asi týden zpátky), tak jsem normálně snídala + svačila. A pak přišel „oběd“ – české buchty s tvarohovou náplní (to větší balení), 1x kit kat, 2x sušenka romance, 2 nanuky (to už si přesně nepamatuju, prostě nějaké, co jsem doma našla). A chvíli poté jsem už opravdu normálně obědvala – těstoviny tuším. A pak se mi dařilo do večera jíst DOCELA normálně.
      Moje poslední přežrání se v sobotu – obrovský balíček gumových medvídků, celá bílá studentská pečeť, nanuk (vanilkový kornout), několik broskví a meruněk a banán. A to podotýkám, že mě zastavila mamka, jinak bych jela dál. Ale samozřejmě pak žeru ještě po zbytek dne, ale ne takové návaly během chviličky.
      Ale tohle jsou „sladké“ návaly, jinak sežeru třeba i půl kila eidamu (máme doma obrovské zásoby, protože to jíme pořád), 20 dkg salámu (klidně i takového, ze kterého je mi normálně šoufl), 4 krajíce chleba s jakoukoliv pomazánku (i když normálně pomazánky nemusím), do toho kupu piškotů… záleží na tom, co zrovna doma je. Když jsou uvařené těstoviny, sežeru ty. Když udělaný koláč, sežeru ten. Můj vrchol, co se týče koláče, bylo 3/4 velkého plechu u babičky. To bylo poprvé, co jsem měla záchvat ve společnosti.

    • #14373
      Beruska123
      Účastník

      Ahoj,
      u mě je to podle toho co mám. Když jsem doma, tak je to nejhorší, tam je k dispozici strašně moc jídla
      Větší přejedení bylo naposledy minulý pátek:
      Snídaně: 1 velká bageta (220g) + 2 housky + spousta sýru + pomazánkové máslo + normální Rama osolená + slané sušenky + trochu sušeného ovoce + jahody se šlehačkou + jahody s cukrem + jahody samotné (hodně jahod) + balení Tofiffe + tyčinka Fit + sušenky máslové (150g) + rýžový jogurt Müller (150g) + čokoládové rýžové suchary 2ks + 2 ks sušenky z Alberta
      No, dost vydatná snídaně 🙂 Takže jsem vynechala oběd a svačinu, ale večer se to zase zvrtlo.
      Bylo to docela zdravé přejedení, protože jsme doma fakt nic neměli, mamka sladkosti docela dobře schovává, ale druhý den jsem našla čokoládu Studentská pečeť a to je konec, je totiž 200g místo 100g jako mají ostatní čokolády. Jím sladkosti, kterým jsem se dříve vyhýbala jako jsou ty velké pytlíky s čajovým pečivem, které se prodávají v obchoďákách (je to fakt humus, ale sladké), ty děsně levné tatranky za 3,- nebo kokosky. Jo a ty těstoviny jak jsem psala nahoře jím v polotovaru (jsou předvařené, určené na 3 minuty vaření) nebo takhle jdou jíst i noky.

      Vločky už skoro nejím, není to zrovna nejlepší se tím přejíst, párkrát se mi to povedlo, ale není to příjemný pocit. Ono to v žaludku nabobtná a je to děsně nepříjemné…

      Když jím, tak je mi taky skoro jedno co, připadám si jako v tranzu, potřebuju jídlo a to hned! Když jsem třeba někdy ve městě, tak chodím od obchodu k obchodu a něco si kupuji, dokud mi nedojdou peníze 🙁
      Nejím však maso, max rybičky.

      Nejhorší na tom asi je to, že když se jí rychle, tak nepociťujete nasycení, to přichází myslím až za 20 minut a já to ho za 20 minut opravdu spořádám hodně.

      Vím, že jsem prase, ale potřebuji se s tím někomu svěřit.

    • #14374
      pawla
      Účastník

      S tím pocitem nenasycenosti je to nejhorší. Člověk se nažere pořádně, ale přesto není najedený. Tak žere dál a dál a pak se to z minuty na minutu zvrtne z pocit na zvracení, pocit přežranosti. Jenže ani ten občas není stopkou pro to naše žraní. Člověk se nemůže pohnout, jak je mu blbě…
      Ty jahody jsou strašné! Chodím je denně trhat na zahradu a vždycky si řeknu, že je nesežeru, ale přinesu domů, ať mají ostatní! Ale prd, vždycky už během trhání sežeru kila… Ale pokud jsou to jen jahody a ne nic k tomu, tak to nepovažuju za takové zlo. Horší je to sladké.
      A ještě jsem si uvědomila, že obvykle jedu ve velkém croissanty. Máme taky docela zásoby. Čokoládový nesnáším. Ale když to na mě přijde, sežeru klidně 3 čokoládové během 3 minut. A taky ovocné jogurty-floriany. Ty se přede mnou taky nedokážou schovat…

    • #14375
      Beruska123
      Účastník

      Je to všechno hrozně těžký. Hrozně bych chtěla shodit 5-7 kg, abych oblékla zase všechno své staré oblečení, nemusela pořád přemýšlet co si vezmu, protože je to moc popnuté apod. Chtěla bych se jít koupat do bazénu nebo opalovat na veřejnosti, ale stydím se. Ale efekt je opačný.
      Ani ty vedra minulý nebo předminulý týden nepomohla, každý den jsem si kupovala jednu nebo 2 zmrzliny. A to žádné ovocné, ale takové ty poctivé s tlustou vrstvou mléčné čokolády a oříšky. Ňam, hrozně mi to chutná, ale po tom fakt nezhubnu. Minulý týden byl hrozný, radši na to nechci myslet.

      Chtěla bych zažít ten pocit, že se naobědvám navečeřím nebo nasnídám to, co si připravím na stůl a nebudou mě po tom trápit myšlenky: co si dám teď? Ale zdá se mi, že tělo už je tak zvyklé a když s ním oběd (dostatečně velkou porci) ,tak chce jíst do té doby, než bude plné k prasknutí. Nebo se naučit to, že když si otevřu balíček sušenek, tak si vezmu třeba jenom 5 ks a potom ho zavřu a už si prostě nedám. Pocit, že si nakoupím jídlo na celý týden a nesní všechno hned první den, ale postupně. Nebo prostě jenom se chci znova naučit být ohleduplná k ostatním, že když sním všechno pečivo co je doma, tak potom ostatní nebudou mít nic a mě bude jenom špatně.

      Co mě nejvíc vytáčí je to, že mamka potom vždycky řekne: Asi si měla hlad, málo ses naobědvala, jinak bys toho tolik nesnědla!!!! Z toho fakt vyšiluju, copak když mě měl někdo normální hlad, tak by toho snědl tolik, co jsem psala nahoře???

      Holky, pište vaše příběhy! Fakt mi to pomáhá 🙂

    • #14376
      pawla
      Účastník

      Přístup mamky mi taky vadí, to se musím přiznat. Přijde mi, jako by byla i ráda, že přibírám… Několikrát jsem ji prosila, aby mě zastavila, když budu žrát, jakmile budeme třeba na nějaké oslavě. No a ona mě zastaví obvykle až po strašně dlouhé době, přestože vím, že mě celou dobu sleduje. A ještě jako by jí to dělalo radost, když říká: „Nežer to!“ Ona prostě nedokáže pochopit, že to nejde… Ale je to náš problém, musíme se s tím vyrovnat samy a ne nikdo za nás.
      Můj největší problém je nafouklé břicho, stačí mi vypít trochu vody a už jsem jak těhotná. Předpokládám, že tyhle problémy přišly právě s tím ZP. Navíc jsem měla (a pořád mám) obrovské střevní problémy, neustálé křeče i jiné bolesti břicha, neustálé nutkání na záchod… byla jsem na strašně moc vyšetřeních, na ultrazvucích… nevěděli jsme, co mi je, bylo to šílené. No a pak mi došlo, že to je asi taky důsledek ZP…

    • #14377
      Beruska123
      Účastník

      Pawlo dáš mi na sebe nějaký kontakt? Už mě to tu nebaví to psát přede všemi stejně nikdo nereaguje. To si můžeme psát rovnou jen my 2 🙂

    • #14378
      pawla
      Účastník
    • #14379
      kacudek
      Účastník

      Holky, je to fakt síla. Tak moje přejídání je oproti vašemu, jak nic. Ale před několika lety jsem to měla podobně, ale jen večer. Přibrala jsem tak 14kilo. Po porodu jsem začala hubnout a spadla znovu do anorexie, teď se vyhrabávám.

    • #14380
      sylmar
      Účastník

      ahoj , je tu někdo nyní ??

    • #14381
      sylmar
      Účastník

      ahojte, čtu si Vaše příspěvky a jsem “ ráda “ že v tom nejsem sama. Snažím se shodit , ale výsledkem je přejídání a mlsání, i když už na to nemám ani chuť. Nějaká závislost ne ? umím to pojmenovat, všechno teoreticky, ale do praxe ne a ne. Mám dojem , že každý den začnu a nebudu to dělat, ale točím se jak v kruhu a není možné s tím přestat. nemám nadváhu, zatím, ale přibrala jsem na výšku 165 cm, 67 kilo. to je dost že ?? a to jsem vážívala opravdu dřív kolem 50 kg. Vím že je to všechno v hlavě, ale pomoct si zatím neumím. Jsem ráda, že jsem našla tyto stránky, budu tady často, tak pište holky.

    • #14383
      pawla
      Účastník

      Rozhodla jsem se o téhle problematice blogovat. Tak kdybyste měly zájem si počíst/podělit se o vaše zkušenosti, budu jen ráda.
      http://www.pawla10.blog.cz

    • #14390
      vicious-spiral
      Účastník

      Na ten nový design si nemohu zvyknout, najde se tu vůbec ještě někdo?
      PPP už mi pátým rokem šlape na paty a ne vždy tomu uteču. Moc bych uvítala nějakého človíčka, co by mi pár svých řádků věnoval. A psát si s někým denně, podporovat se, a tak.. to bych potřebovala.

    • #14470
      margittka
      Účastník

      ahoj lidičky, zkoušíte nějak zabránit přejídání, máte nějaké triky, podělte se prosím. Zkoušela jsem se zaměřit na glykemický index. nepomohlo, nadávat si, jak si vše budu vyčitat- nepomohlo, různé obrázky, které by mě motivovaly. Momentálně řeším zámek na skříňku a jídlo budu dostávat doma přidělem. Zní to hrozně, ale nic jinýho mě nenapadá :D.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 25 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.