Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Léčba #14348
  kavetka
  Účastník

  Kakyy, to je těžké. Kdyby bylo možné z Tvé strany to zařídit a dojet třeba do Chrudimi. Domluvila bych Ti to u své doktorky a společně by bylo potom možné vymyslet nějaké dobré řešení. Zkus to promyslet. Třeba navlíknout to na nějaký výlet za kamarádkou, zařizování apod. Mohla bych se pokusit třeba i pro Tebe dojet a dopravit Tě tam. Je mi líto, že to takto doma berou. Rozhodně Ti to nepomůže… Drž se, myslím na Tebe…K.

  odpověď na: Léčba #14347
  kavetka
  Účastník

  Léčebné lázně Jeseník: tel. +420 584 491 111 (mělo by to být na centrálu. Kdyžtak přepojit a chtít MUDr. J.Kubánka – ten by mohl poradit). Dá se tam rovněž dostat přes obvodního lékaře či ošetřujícího psychiatra. Hodně štěstí. Myslím na Vás oba!

  odpověď na: Léčba #14341
  kavetka
  Účastník

  Ahoj Kakyy,no určitě tam zajdi. Nenechávala bych to úplně být. Sama vím, jak málo stačí a vše se rapidně může zhoršit. Kdybys věděla, jak tady s tím bojuju. Nejde mi to vrátit se do alespoň trochu přijatelných mezí. Hází mě to stále zpátky. Nevím jak to dopadne. Musíme ale bojovat…

  odpověď na: Anorexie #14332
  kavetka
  Účastník

  Zdravím, ráda bych se zeptala. Pokouším se nastartovat stravovací režim po anorexii. Lékařka mi hrozí hospitalizací v Praze na klinice pro ppp. Máte někdo zkušenosti? Jaký může být váhový příbytek? V současné době vážím 38,5kg. Díky moc všem. K.

  odpověď na: Léčba #14331
  kavetka
  Účastník

  Pro Kakky: doporučila bych kontakt: Hofmanová Michaela, 17. listopadu 861, Jičín. Potom jsem nalezla ještě asi dva ( v sekci „odkazy“ – „adresář psychiatrů“). Pokus se tam třeba stavit a domluvit, zda bude nutná přítomnost rodičů. Hezkou dobrou noc. K.

  odpověď na: Léčba #14330
  kavetka
  Účastník

  Chtěla bych ještě jednou poprosit, zda tu je někdo, kdo má zkušenost s realimentací u anorexie. Jaký váhový příbytek je při nastartování běžného stravovacího režimu možné očekávat. Je možné předpokládat váhu na hranici, která byla před hubnutím, jestliže jsem před tím neměla epizodu přejídání či bulimie? Díky moc všem za postřehy. K.

  odpověď na: Léčba #14323
  kavetka
  Účastník

  chtěla jsem napsat „uzdravení“, ne „vyšetření“

  odpověď na: Léčba #14322
  kavetka
  Účastník

  Ano, bohužel, o úplném vyšetření se zřejmě mluvit nedá nikdy, protože jídlo – ta mrcha zrádná nás má v hrsti :-(( neusátle. Opravdu se obávám, že pokud Ti nebylo ještě osmnáct, budou muset být rodiče se vším seznámeni. Jinak já jsem teď aktuálně v lázních v Jeseníku, kde mám ultimátum, neb v červenci jdu k lékařce na psychiatrii a tam budu skládat účty a podle toho se rozhodne, zda bude pokračovat v mé léčbě ambulantně, či hospitalizaci na klinice VFN v Praze (pro poruchy příjmu potravy). A to sebepoškozování je jen další nutné zlo v tom všem. Já mám hodně zhoršený atopický ekzém, rozpadají se mi zuby a o menstruaci už ani nemluvím….:-((

  odpověď na: Léčba #14320
  kavetka
  Účastník

  To se musím jedině podívat, jestli bych něco nenašla ve Tvém okolí. Tam ale přímo nikoho neznám. Já jsem od Chrudimi, Čáslav atd…Kdybych něco zjistila, tak dám vědět. Já jsem začala bulimií (měla jsem přes 60 kg při 150 cm), Zvracela jsem, přejídala se… Lékařka mi už v té době nabízela léčbu v lázních a dostala jsem antidepresiva. Potom se to trochu uklidnilo kolem porodu syna (dnes je mu osm let). Potom to bylo vcelku v pohodě. bydleli jsme od rodičů. Asi před čtyřma rokama jsme se přestěhovali do Ronova k rodičům ( a vzhledem ke komplikovanému vztahu s matkou – taky asi mimo jiné) se to rapidně zhoršilo. Začala jsem pozvolna hubnout až na nynější váhu, kdy mi v lázních navážili 38,4kg. Vím, že musím zabojovat – už kvůli synovi, ale i tady je to pro mě hodně těžké. Urputně se bráním přibrat a mám stále až panický strach z tloušťky. Jinak s kolapsem jsem už taky byla na infuzích a mám anemii na kterou beru železo. Kdybych něco zjistila a mohla Ti někoho doporučit, dám určitě vědět. Mám se zkusit zeptat i tady? Mají tady celkem přehled o lékařích – kde jaký působí….K.

  odpověď na: Léčba #14318
  kavetka
  Účastník

  Zdravím,no já bych asi zkusila nejprve psychologa, který by Tě eventuelně nasměroval dále. Můžu se zeptat odkud jsi? Třeba bych věděla nějaký kontakt. Jak moc jsi bojovala s bulimií a enorexií. Při jaké příležitosti ses dostala na kapačky?Kolik jsi vážila a měřila, jestli to můžu vědět? Držím palečky. Já taky svádím boj a je to pro mě moc těžké. Drž se. K.

  odpověď na: Léčba #14314
  kavetka
  Účastník

  Zdravím,mně je 37 let. Léčila jsem se cca od r. 2000 – nejprve pro bulimii, depresivní poruchu a nyní jsem uvízla ve stadiu anorexie a ve spojení s těžkou depresivní poruchou jsem byla odeslána do lázní s tím, abych eventuelně zlepšila svůj stav, případně – po kontrole (kterou mám 1.7.2014) bych měla při nezlepšení stavu být odeslána k léčbě do VFN na kliniku pro poruchy příjmu potravy. Díky moc za reakci a jakoukoliv pomoc. Mám doma osmiletého syna s poruchou chování a učení a potřebuji fungovat – už kvůli němu.K

  odpověď na: Léčba #14308
  kavetka
  Účastník

  Ráda bych ještě podotkla, že jsem byla spíše asi na hranici anorexie (při cca 38,5kg, 150cm)se nyní zotavuji v lázních v Jeseníku a myslím, že bych mohla být na dobré cestě ke změně…

  odpověď na: Léčba #14307
  kavetka
  Účastník

  Dobrý den, poprosila bych o radu (eventuelně z vlastní či odborné zkušenosti). Při pokusu o navrácení k běžnému stravovacímu režimu při anorexii, jaký může být optimální příbytek na váze v případě, že se celá záležitost nezvrhne v bulimii? Díky předem. K.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (celkem z 13)